DEPREMDE HAYATINI KAYBEDENLER ANILACAK

 

Yalova Belediyesi tarafından 17 Ağustos 1999’da yaşanan Marmara Depremi’nin 18. yıldönümü nedeniyle çeşitli anma etkinlikleri gerçekleştirilecek.

Üzerinden 18 yıl geçmiş olmasına rağmen acısını halen ilk günkü gibi hissetmekte olduğumuz 17 Ağustos 1999 Marmara Depremi anma etkinlikleri kapsamında 16 Ağustos Çarşamba günü saat:14:00’da Yalova Belediye Meclis Salonunda ‘Doğal Afetlerden Korunma Eğitimi’ isimli konferans gerçekleştirilecek. Konferansa konuşmacı olarak katılacak olan Herkes İçin Sağlık Derneği Başkanı Uzm.Dr. Ülkümen Rodoplu, depremden korunma ve ilk yardımın önemini katılımcılara anlatacak.

Ayrıca Yalova Belediyesi tarafından her yıl organize edilen 17 Ağustos Parkında bulunan Deprem Anıtında yapılan anma etkinlikleri bu yılda hüzünlü bir törenle gerçekleştirilecek. Gazipaşa Caddesi üzerinde ki Deprem Anıtında Saat 03:02’de hayatını kaybeden vatandaşlarımız için Kur’an-ı-Kerim ve ilahiler okunacak. Anma etkinliklerine katılacak olan vatandaşlara Yalova Belediyesi tarafından hazırlanmış olan helva ikramı edilecek.
Haber: Dolunay Kadir Yörden 14.08.2017


Haber Yorumları

Yorum Yaz


Diğer Haberler


 

TERMAL YALOVA TERMAL TERMAL YALOVA
Çınarcık canlı yayın

Çınarcık life