KORU HEYKELLERLE GÜZELLEŞTİ

 

Koru Belediyesinin bu yıl 3.sünü gerçekleştirdiği artık geleneksel hale gelen Genç Ahşap Heykel Sempozyumu heykel sanatçılarının başarılı çalışmalarının sergiye açılması ile tamamlandı.
Koru Belediye Başkanı Kamil Yaman ve eski Değirmendere Belediye Başkanı Ertuğrul Akalının öncülüğünde gerçekleştirilen 3. Genç Ahşap Heykel Sempozyumu bu sene tekrar ürünlerini verdi. Koru sahili yeni heykeller ile güzelleşti.
Yalova Milletvekili Muharrem İnce ,CHP Yalova İl Başkanı Özcan Özel,Koru Belediye Başkanı Kamil Yaman,Değirmendere Eski Belediye Başkanı Ertuğrul Akalın ve koru halkının katılımıyla gerçekleştirilen etkinlik yoğun ilgi gördü.
Bu sene Mimar Sinan Üniversitesi öğrencilerinin çalışmalarını sergilediği sempozyumda yapılan heykeller büyük beğeni topladı.Misafirlere heykellerin sunumunu yapan heykel sanatçıları bu keyifli çalışmadan dolayı koru halkına ve belediyesine teşekkür ederken bu tarz belediyelerin çoğalmasının en büyük temennileri olduğunu belirttiler.
Günün sonunda Yalova Milletvekili Muharrem İnce ve Koru Belediye Başkanı Kamil Yaman`ın heykel sanatçılarına yaptıkları katkılardan dolayı sundukları plaket töreni ile son buldu.
Haber/Fotoğraf : Dolunay Kadir Yörden 16.08.2017


Haber Yorumları

Yorum Yaz


Diğer Haberler


 

TERMAL YALOVA TERMAL TERMAL YALOVA
Çınarcık canlı yayın

Çınarcık life