BAŞKAN AVNİ KURT’UN 17 AĞUSTOS MESAJI

 

Çınarcık Belediye Başkanı Avni Kurt, 17 Ağustos 1999 Marmara Depremi’nin üzerinden yıllar geçmesine karşın acıların halen taze olduğunu, deprem gerçeğini herkesin kabul etmesi ve buna göre önlem alması gerektiğini belirtti.

Başkan Kurt, ‘yüzyılın felaketi’ olarak anılan depremin 18. yıldönümü nedeniyle yaptığı yazılı açıklamada, hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet diledi. “Ne yazık ki ülkemizin bir deprem ülkesi olduğunu, bölgemizin de her an bu tehditle yaşadığını çok acı bir tecrübeyle öğrenmiş olduk” diyen Kurt, mesajında şunları dile getirdi:

“Bundan 18 yıl önce yaşadığımız felaketin kötü hatıraları halen yüreklerimizi dağlıyor. Çınarcık’ımızı da yakından etkileyen ve ne yazık ki ilçemize tarifsiz acılar bırakan deprem felaketinin yıldönümünde hayatını kaybedenlere bir kez daha Allah’tan rahmet diliyorum. Yaşadığımız bu acı tecrübeyle Çınarcık’ımızın, Yalovamızın ve ülkemizin her an bir deprem olacakmış gibi hazırlıklı olması gerektiğini öğrenmiş olduk. Asıl yıkıcı olanın doğal afet değil buna önlem alınmaması olduğunu can kayıplarıyla tecrübe ettik. Artık bizlere düşen görev bu doğal afetlerin bir daha böylesine yıkıcı sonuçlar doğurmaması adına yerel yönetim olarak üzerimize düşenleri yapmak. Biz bu sorumluluğun farkındayız ve buna uygun hareket ediyoruz. Çınarcık geçen yıllar içinde yaralarını sardı, geleceğe doğru emin adımlar atmaya başladı. Bir daha böyle acıların yaşanmamasını ve 17 ağustos depreminde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet diliyorum” dedi.


Haber Yorumları

Yorum Yaz


Diğer Haberler


 

TERMAL YALOVA TERMAL TERMAL YALOVA
Çınarcık canlı yayın

Çınarcık life