ÜLKÜ OCAKLARINDAN OSMANLICA KURSU

 

TÜRK GENÇLİĞİ OSMANLICA ÖĞRENİYOR

“Türk gençliği Osmanlıca öğreniyor” sloganıyla kursu açtıklarını ifade eden Çınarcık Ülkü Ocakları Başkanı Mustafa Kurtay, “Milletleri millet yapan ve o milleti diğer milletlerden ayrı bir millet yapan temel esaslardan birisi de o milletin kullandığı dil ve alfabesidir. Dil; fikir dünyasının tezahürüdür, kendini ifade edebileceği iletişim aracıdır. Milletin hatırası, ruhu, özü, mayasıdır. Dilini kaybeden milletler, hatırasını, hafızasını hem ferdi hem de milli kimliğini, açıkçası her şeyini kaybetmeye yüz tutmuştur. Dil şuurunu kaybeden bir millet, millet olma şerefini kaybetmekle yüz yüze gelir. Lisan ve yazısını kaybeden bir millet, hafızasını kaybetmiş demektir. Böyle bir millet, kendi kültürüne ve tarihine yabancılaşır, geçmişte ne olduğunu unutur, bugün ve gelecekte ne olacağını bilemez hale gelir. Bu amaçla ücretsiz olan kursumuza katılacak herkesi Ülkü Ocakları Teşkilatımıza bekliyoruz.” dedi.

Çınarcık Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı, uzman eğitimcilerle birlikte Çınarcık’ta, Osmanlıca Okuma ve Yazma Kursu açıyor. Çınarcık’ta bulunan Ocak binasında verilecek kurslara, lise ve üniversite öğrencilerinin yanı sıra, vatandaşlar da katılabilecek. Kurs için kayıtlar, sosyal medya hesabından ya da Ülkü Ocağı’ndan yapılabilecek. Ocak ayı içerisinde başlayacak kurs, hafta içi akşamları verilecek. Kurs sonunda kursiyerlere katılım belgesi de takdim edilecek.

Ülkü Ocakları Eğitim Başkanı Adem Serçemeli yaptığı açıklamada, Günümüze tarihimize ve kültürünü benimsemesi, öğrenmesi, unutmaması amacıyla, Ülkü Ocakları Olarak Osmanlıca Kursu vereceklerini söyledi.

11.01.2018 Haber: Berkay Erdinç


Haber Yorumları

Yorum Yaz


Diğer Haberler

TERMAL YALOVA TERMAL TERMAL YALOVA
Çınarcık canlı yayın

Çınarcık life