RİTA SIRTINDAN VURULMUŞ

 

Antalya`da kuaförlük yapan Alman Rita Darı Winkler`den, 10 Mart 2016`da İstanbul`da kaldığı otelden ayrıldıktan sonra bir daha haber alınamamıştı. İstanbul emniyetinin yürüttüğü soruşturma kapsamında Winkler’in erkek arkadaşı Ali Kemal Seyhan`ın ifadesi alınmıştı.

İfadesinde, ilişkisinin olduğu Winkler ile Çınarcık`a gidip geldiklerini söylediği öğrenilen Seyhan, serbest bırakılmıştı. Seyhan, kalp hastalığı için ameliyat olacağını belirterek Almanya`ya gitmişti. İstanbul’da kaybolduktan sonra, vahşi bir cinayete kurban gittiği belirlenen Winkler`in katil zanlısı olarak Ali Kemal Seyhan için "yakalama kararı" çıkarılmıştı.

Winkler`i öldürdükten sonra cesedi Kocaeli`nin Gölcük ilçesinde beton dökerek evin bodrum katına gömdüğü iddia edilen Seyhan ve kardeşi Hüseyin Muharrem Seyhan da tutuklanmıştı.

RİTA SIRTINDAN VURULARAK ÖLDÜRÜLMÜŞ

Çınarcık ilçesinde Almanya vatandaşı 39 yaşındaki Rita Darı Winkler`i öldürdükten sonra cesedi Kocaeli`nin Gölcük ilçesinde beton dökerek evin bodrum katına gömdüğü iddia edilen kişi ile ona yardım etmekten tutuklanan kardeşinin yargılanmasına devam edildi.

Mahkemeye sunulan adli tıp raporunda Alman Rita Darı Winkler`in sırtından vurulduğu da ortaya çıktı

Yalova Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmaya, "Canavarca hisle veya eziyet çektirerek öldürme", "kişiyi hürriyetinden yoksun kılma", "ruhsatsız silah taşıma" ve "yağma" suçlarından tutuklu bulunan sanıklar Ali Kemal Seyhan ile kardeşi Hüseyin Muharrem Seyhan, Metris Cezaevinden Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) ile katıldı. Sanıkların avukatlarıyla yakınları salonda hazır bulundu.

Duruşmada Baz İstasyon kayıtları ve Adli Tıp Raporu da okundu. Geçen duruşmada Alman Turist Rita Darı Winker’in bir boğuşma esnasında ateş alan silahla karnından vurulduğunu iddia eden cinayet zanlısı Ali Kemal Seyhan’ın anlattıkları ile Adli Tıp Raporu sonuçları uyuşmadı. Raporda Alman turistin sırtından giren kurşunun göğüs hizasından çıktığı belirlendi.

Hakim, Adli Tıp Raporuna itiraz eden cinayet zanlısı Ali Kemal Seyhan’a, “Bu rapora itiraz etmek bilimle ters düşer” diye cevap verdi.

Tutuklu sanıklardan Hüseyin Muharrem Seyhan’ın avukatı ise müvekkilinin olayla bir ilgisi olmadığını dile getirerek tahliyesini talep etti. Mahkeme heyeti talebin reddine ve sanıkların tutukluluk hallerinin devamına karar vererek davayı 27 Mart 2018 tarihine erteledi.

04.02.2018 Haber: Berkay Erdinç


Haber Yorumları

Yorum Yaz


Diğer Haberler

TERMAL YALOVA TERMAL TERMAL YALOVA
Çınarcık canlı yayın

Çınarcık life