ÇINARCIK HALKI CİNSEL İSTİSMARA HAYIR DEDİ

 

Saat 14:00 `da Taşliman mahallesi Zabıta Noktasından başlayan yürüyüş Çınarcık Cumhuriyet Meydanında yapılan basın açıklamasının ardından son buldu.

Çınarcık çocuk istismarı ve kadına yönelik şiddete “HAYIR” dedi."Esnaf , öğretmen, öğrenci ,emekli , erkek, kadın, muhtar, dernek üyesi, müdür, başkan ve vatandaşlar “Cinsel İstismara Hayır” dedi.

Yürüyüşü organize eden Aysel Demirel basın açıklamasında "Değerli Çınarcık Halkımız;
Ülkemizde özellikle son dönemlerde cinsel istismar, aile içi cinsel istismar, kadına ve çocuğa tecavüz haberleri yükseliyor. Her gün duyuyoruz, okuyoruz, izliyoruz ve çok üzülüyoruz.

2016`da Adli Tıp`a gelen çocuk istismar vaka sayısı 40 bini aşmış durumda. Bu ne demek ? 40 bin çocuğun ve aynı zamanda ailesinin hayatı söndürüldü demektir. Ne yazık ki bu durum ülkemizin en önemli meselelerinden biri haline gelmiştir. Üstelikbu mesele bir çocuk olunca partiler üstü bir durum yani SİYASİ değil İNSANİ`dir ve toplumsal bir yaradır.

Bizlerde bir anne, baba, annane, babaanne, dede olarak insani görevimizi yapmalıyız. Bunun için çocuklar konusunda birlikte hareket etme zamanımız gelmiştir.

Ve bu yüzden; Susmamalı, Susturmamalı, Çocuğumuza İnanmalı, Dinlemeli, Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Dersleri ile Eğitilmeli, Çocuk Yaşta Evlendirilmemeli, Kimseye Dokundurmamalı, Cinsel İstismar Yapanı En Ağır Ceza ile Cezalandırılmalı, Cezalandıranlar Asla Affedilmemeli unutmayalım ki, çocuk susmaz susturulur. Susturulmaması için bugün yaptığımız yürüyüşe katılan tüm halkımıza gönülden teşekkür ediyoruz. Varolun, sağolun, susmayın, susturmayın." dedi.

24.02.2018 Haber ve Fotoğraf: Berkay Erdinç


Haber Yorumları

Yorum Yaz


Diğer Haberler


 

TERMAL YALOVA TERMAL TERMAL YALOVA
Çınarcık canlı yayın

Çınarcık life