ÇINARCIK BELEDİYESİ MART AYI MECLİSİ TOPLANDI

 

Çınarcık `a ait kararların alındığı Mart ayı olağan meclis toplantısının birinci birleşimi gerçekleşti.2018 yılı Mart Ayı Olağan Meclis Toplantısı salı günü (06.03.2018) yapıldı.

Meclis Toplantısında; Pafta:G22D13A1B "305" sayılı parselde İmar Planı değişikliği talebi , Çalıca Köyü , Pafta:G22D13B2C, Ada:204 "7" sayılı parsel ile ada:205 "1" sayılı parsellerin bulunduğu alanda İmar Plan değişikliği talebi ve 408. Sokağa Cadde ismi ( Şehit Önder Balaban ) verilmesi talebi görüşüldü.

Toplantı sonrasında mecliste konuşulan konular arasında dolgu projeside vardı. 15 gün içinde dolgu alanını çevirmek, androjman için taşlar getirileceğini belirten Çınarcık Belediye Başkanı Avni Kurt ve Fen İşleri Müdürü Sinem Sakallıoğlu vatandaşların aklındaki sorulara yanıt olması adına dolgu projesine dökümü yapılan malzemenin çamur olmadığını kayaların ve kumların karışımı olduğunu belirtti. Dolgu projesi Yalova Valiliği ve İl Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından kontrol edildiğini`de ekleyen Başkan Avni Kurt; 28 Nisan Dolgu Projesinin son tarihi olduğunu ve firmanın Çınarcık Belediyesinden 1 ay daha talep ettiğini söyledi.Dolguyu üstlenen firma 1 ay daha verirseniz 3 ay içinde Çınarcık Dolgu Projesinin biteceğini 3 gemi ile çalışacakları ( 3 Gemi 50 hafriyat kamyonu malzeme ) bilgisini Çınarcık Belediye Başkanı Avni Kurt `a iletmişler. Başkan Kurt şuana kadar dolgu projesine 30 ton malzeme harcandı açıklamasında bulundu.

07.03.2018 Haber ve Fotoğraf: Berkay Erdinç


Haber Yorumları

Yorum Yaz


Diğer Haberler


 

TERMAL YALOVA TERMAL TERMAL YALOVA
Çınarcık canlı yayın

Çınarcık life