ÇINARCIK MYO DA KADINLAR GÜNÜ

 

Yalova Üniversitesi Çınarcık Meslek Yüksekokulu Sosyal Bilimler Öğrencileri 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Gününe özel hazırladığı etkinlikte Çınarcık Kent Konseyi Başkanı Tuncay Okatan `ı ağırladı.

1 Dakikalık saygı duruşu ve İstiklal Marşının ardından öğrencilerin açılış konuşması gerçekleşti. Ardından Çınarcık Kent Konseyi Başkanı Tuncay Okatan `ın yaptığı konuşma ile devam eden etkinlikte öğrenciler basın ve kamuoyuna duyuru yaptılar.

Basın ve Kamuoyuna Duyuru yapan öğrenciler konuşmalarına; " Analardır adam eden adamı, aydınlıklardır önümüzde gider. Sizi de bir ana doğurmadı mı? Analara kıymayın efendiler.!" diyerek başladı.
Ardından yapılan açıklamada öğrenciler; "Çocuk Hakları ve Kadın hakları, en hassas şekilde gözetilmesi gereken hususlardandır. Geçmişte gözetilmeyen haklar, bugün günümüzde daha büyük bir tehdit olarak halkın karşısına çıkmaktadır." dedi.

Biz buna artık dur diyoruz! "Bugün halen bir çocuk istismar edilebiliyorsa, bu hem ailelerin, hem toplumun hem de devlet yetkililerinin sorumluluklarını doğru şekilde yerine getiremediğindendir. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından yapılan açıklamalara, her ne kadar yüreklere su serpse de yeterli değil! Bizler Yalova Üniversitesi Öğrencileri olarak, Kadına şiddetin, çocuk istismarının, çocuğa yönelik her türlü şiddetin ve tecavüzün ve vahşetin artık son bulmasını istiyoruz. Kadınlar ve çocuklar bizim ve toplumumuzun yegâne temelidir. Onlar, bizim geleceğimizdir!" dedi.

08.03.2018 Haber ve Fotoğraf: Berkay Erdinç


Haber Yorumları

Yorum Yaz


Diğer Haberler


 

TERMAL YALOVA TERMAL TERMAL YALOVA
Çınarcık canlı yayın

Çınarcık life