ÇINARCIK İTFAİYESİNDEN YANGIN AÇIKLAMASI

 

Mahalleli vatandaşların açıklamalarından sonra Dükkan sahibi Yaşar Özkan ve Çınarcık İtfaiyesinden Orkun Arslan açıklamalarda bulundu.
Yaşar Özkan " Benim telefonumda 02.05 `de yapılmış bir çağrı var arayan kişi senden önce itfaiyeyi aradık dedi. Ben evimden geldim benden hemen sonra itfaiye geldi. Mahallenin dediği gibi 45 dakikalık bir durum söz konusu değildir." dedi.

Çınarcık İtfaiyesinden Orkun Arslan yaptığı açıklamada " Yangın saatine dair bütün raporlar pazartesi günü elimizde olacak. Biz İtfaiye olarak 112 `ye bağlıyız ve araçlarımızda araç takip sistemi mevcut. Eğer biz ihbar geldikten sonra 5 dakika içinde çıkmazsak 112 tarafından aranırız. İhbarın geldiği saat dakika ve araç çıkışlarımızın hepsi 112 `de mevcut bu raporu bize pazartesi günü verecekler. Bize ihbar saat 02:05 `de geldi ve biz 02:08 `de oradaydık. 4 araç ile çift taraflı yangına müdahale ettik. Mahalleli vatandaşın açıklamasında söylediği doğru olan tek şey 3 saatlik bir uğraş sonucu yangını söndürmemizdir. Evet yangın büyük bir hal aldı bunun sebebi ise dükkanın içinde tüplü televizyonlar, avizeler ve gerçekten çok fazla kablo bulunmasıydı. Eğer biz o yangına 45 dakika sonra gitmiş olsaydık 3 bina da yanardı. Çift taraflı bir yangını kontrol altına almak oldukça zordur ve biz Çınarcık itfaiyesi olarak büyük bir çaba sarfettik ve yangından başarılı bir şekilde çıktığımızı düşünüyorum." dedi.

28.04.2018 Haber: Berkay Erdinç


Haber Yorumları

Yorum Yaz


Diğer Haberler

TERMAL YALOVA TERMAL TERMAL YALOVA
Çınarcık canlı yayın

Çınarcık life