KAYMAKAMIN GİTMESİNİ İSTEMİYORLAR

 

Çınarcık Kaymakamı Abdullah Çiftçi`nin Diyarbakır`ın Sur ilçesine atanmasına Çınarcıklılar tepki gösterdi. AK Parti Yalova İl Başkanlığı`na gelen bir grup ilçe sakini, Yalova Milletvekili Fikri Demirel`le görüştü, kaymakamlarının ilçeden ayrılmamasını istedi.

Çiftçi`nin ilçelerinden ayrılmasını istemeyen Çınarcık ilçe ve köy muhtarları, Çınarcık halkı karara tepki gösterdi. AK Parti Yalova İl Başkanlığı`na gelen bir grup ilçe sakini, Yalova Milletvekili Fikri Demirel ve İl Başkanı Yusuf Ziya Öztabak ile görüştü. Vatandaşlar, "Nasıl öyle bir insanı kaybedelim. Böyle bir kaymakama sahip çıkalım. Başka yerde belki kaymakam gitsin diye gelirler, biz kalsın diye geldik. Adam gibi adam. Birleştirici bir adam. Kalmasını istiyoruz" dediler..

Milletvekili Demirel konuyla ilgili girişimlerde bulunduğunu belirterek" Biz de kaymakamımızdan memnunuz, gitmesini istemeyiz. Sur`daki kaymakam arkadaş AK Parti`den aday adayı olmuş, orada bir boşluk oluştu. Abdullah Bey`in kadrosu bizde, Çınarcık`ta. Zannediyorum bu seçim sürecini yönetmek üzere geçici göreve gönderildi. Şu anda konuyla ilgili net bir bilgi de bakanlıktan alamadık. Siz buraya gelmeden önce kendisine de bakanla görüşeceğimi ilettim. Hem kaymakamlığa bakıyor, hem vali yardımcılığına bakıyor. Çalışkan bir arkadaşımız. Bu tür insanlar devlette sayıları az olan insanlar ama sonuçta da devletin bir memuru. Devlet nerede uygun görürse orada onu kullanır. Biz uğraşıyoruz. Onun burada kalması noktasında elimizden geleni yapacağız. Bundan kimsenin şüphesi olmasın. Biz de sizden farklı düşünmüyoruz."

Abdullah Çiftçi Kimdir...

1978 yılında Batman’ın Sason İlçesinde doğdu. İlkokulu Sason’da Ortaokulu Muş’ta okudu. 2000 yılında Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun oldu. 2002-2004 yılları arasında Maliye Bakanlığında Vergi Denetmen Yardımcılığı görevinde bulunan Abdullah ÇİFTÇİ, 2004 yılında Muş Kaymakam Adayı olarak Mülki İdare Mesleğine girdi. Sırasıyla Konya’nın Taşkent Isparta’nın Yenişarbademli ilçelerinde Kaymakam Vekilliği ve Samsun`un Yakakent İlçesinde Kaymakamlık , Bursa`nın Yenişehir de kaymakam olarak görev yaptıktan sonra 2016 yılında Çınarcık ilçesine tayin edildi.

01.05.2018 Haber: Berkay Erdinç


Haber Yorumları

Yorum Yaz


Diğer Haberler

TERMAL YALOVA TERMAL TERMAL YALOVA
Çınarcık canlı yayın

Çınarcık life