İNCENİN İLK MİTİNGİ MEMLEKETİNDE

 

Muharrem İnce ilk mitingini memleketi Yalova’da yaptı
CHP’nin Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce, 24 Haziran’da gerçekleştirilecek seçimlerle ilgili startı memleketi Yalova’dan verdi. Konuşmasında kendisine gösterilen yoğun ilgiden bahseden İnce, kendisine atılan mesajlara ve çağrılara yetişemediğini söyledi.

Sosyal medyada kendisi hakkında yapılan yorumları da yakından takip ettiğini belirten İnce, bir kullanıcının kiracısını evden çıkarmak isteyen ev sahibi gibi yaptığı `Sarayı hemen boşalt Yalova`dan abim gelecek` paylaşımını okudu.

İnce’nin konuşmasından satır başları şöyle:
"Rahmetli teyzem, `Büyüyünce ne olacaksın?` diye sordu. `Milletvekili olacağım, başbakan olacağım` dedim. O zaman Cumhurbaşkanı sembolikti, böyle olacağını bilseydim, `Cumhurbaşkanı olacağım` derdim. Eşim nasıl hissediyorsun heyecanlı mısın dedi? Kazanacağına inanıyor musun dedi? Evet dedim.Kendimi şöyle tanımlıyorum: 80 Milyonun yükü omuzlarımda. Genç bir kadın avukat mesajıyla beni ağlattı. Mesaj şu: “Tam her şey bitti derken, bunlar bu memleketi sattı derken, yeniden gönlüme bir ışık doğdu. 24 Haziran’da cübbem arabamda talimatınızı bekliyorum.

‘Karamollaoğlu’nun, Akşener’in imzasıyla uğraşma. Demirtaş’ı hapiste tutma; Gel erkekçe yarışalım’

‘Alevilere devlet yardım etmiyor. Olmaz böyle kardeşlik.Dün hayatımda ilk kez rozetimi çıkarıp Genel Başkan’a teslim ettim. O rozeti Cumhurbaşkanı olduğumda 80 milyonu kucaklamak için çıkardım. Sarayı üniversite yapacağım.

36 yıl sonra rozetini çıkardım genel başkanıma teslim ettim. Partinin Cumhurbaşkanı olmaz. Beni seçtiğinizde en kısa sürede parlementer sisteme gececeğiz. O sarayda asla oturmayacağım. Orayı ben aslında iyi bir emlakçı arıyordum satacaktım ama. Milletvekili arkadaşlar karşı çıktı. Orayı yüksek puanlar almış öğrencilere üniversite yapacağım. Ben de Çankaya Köşkü’nde oturacağım.

Yalova`ya vaatlerde bulundu

Cumhurbaşkanı olursan Yalova`ya ne yapacaksın? 2018 bitmeden Taşköprü`deki askeri havaalanını sivil ulaşıma açacağım. İki, tıp fakültemiz olacak, Bursa `ya gitmekten bıktınız. 2018`de olacak bunlar.

05.05.2018 Haber: Berkay Erdinç


Haber Yorumları

Yorum Yaz


Diğer Haberler

TERMAL YALOVA TERMAL TERMAL YALOVA
Çınarcık canlı yayın

Çınarcık life