ATAKENT HASTANESİNDEN BASINA KAHVALTI

 

Yalova `nın hastaneleri arasında bulunan Özel Atakent Hastanesi ilk olarak yer değiştirdi ve kısa bir süre öncede el değiştirdi. Özel Atakent Hastanesi`nin yeni yönetim kurulu, Yönetim Kurulu Genel Başkanı Asuman Kalkan ve Genel Müdür Güven Hocaoğlu `nun katıldığı kahvaltı programında bir çok basın mensubu yer aldı.

Yönetim Kurulu Genel Başkanı Asuman Bey "Hastaneyi alırken yoğun bir telefon trafiği yaşandı hastane personelleri zor durumda kalmış dendi. Hastanenin elektrikleri kesilmiş jeneratör ile idare ediliyormuş. Personellerden burada 8 ay kadar maaşını alamayanlar olmuş fakat personel istikrarlı bir şekilde burada çalışmaya devam etmiş. Açıkça söyleyebilirim biz bu hastaneyi borç ile aldık. Maaş alamayan bütün personellerimizin maaşlarını ödedik. Çok sayıda personel eksikliğimiz vardı ve hastane iş yapamaz haldeydi. Kısa bir zamanda bu eksiklerin ve sorunların %80 kadarını tamamladık. Hedeflerimiz arasında hastane dışında birde Yalova `da Vakıf Üniversitesi var. " açıklamalarında bulundu.

Hastane Genel Müdürü Güven Hocaoğlu ise " Hastaneyi almadan önce yaptığımız kontrollerde bir çok şey atıl duruma gelmişti. Emar cihazlarının helyum gazı vardır ve bu gaz bu cihazda son noktasına gelmişti. Bu cihaz 700.000-800.000$ değerinde bir cihaz biz bu hastaneyi alsakta almasakta helyum gazını dolduralım bu bir milli servet dedim. Hastaneyi aldıktan hemen sonra elektriklerini açtırdık. Yalova için önemli bir hastane olduğunu düşünüyoruz. Bütün cihazlara bakım yaptırdık. Hedefimiz insanların Yalova `da tedavi olabilmesini sağlamak ve başka illere gitmesini engellemek. Bir diğer hedefimiz ise günlük 500 hastayı ağırlamaktır. Geldiğimiz günden beri bizi hiç yalnız bırakmayan Dr. Hakan Bey `e ve Belediye başkanımız Vefa Salman Bey`e kendim adına, hastanemiz adına teşekkür ediyorum şükranlarımı sunuyorum."dedi.

Kahvaltı programının ardından basın mensuplarına hastaneyi tanıtan Hocaoğlu katılımcılara teşekkür etti. Program bitiminde hatıra olarak Hocaoğlu basın mensupları ile fotoğraf çektirdi.

08.05.2018 Haber ve Fotoğraf: Berkay Erdinç


Haber Yorumları

Yorum Yaz


Diğer Haberler

TERMAL YALOVA TERMAL TERMAL YALOVA
Çınarcık canlı yayın

Çınarcık life