14. ALTIN ÇINAR FESTİVALİ COŞKUYLA START VERDİ

 

3 gün sürecek festivalin ilk gününde Cumhuriyet Meydanı’nda kurulan el sanatları stantlarının açılışını da Çınarcık Belediye Başkanı Avni Kurt yaptı. Eşi Elif Kurt ve belediye meclis üyeleriyle birlikte stantları gezen Başkan Kurt, festivale katılımlarından dolayı sanatçılara teşekkür etti.

Renkli Kortej

Festivalin açılışı ise düzenlenen kortejle yapıldı. Liman bölgesinden başlatılan kortej yürüyüşüne Çınarcık Kaymakam Vekili Muhammed Öztaş, YAFEM’in düzenlediği Türk Boyları Şenliği’ne katılan halk oyunları ekiplerinin yer aldığı kortej, maskot bandosunun çaldığı müziklerle renkli görüntüler oluşturdu. Başkan Kurt, yol boyunca kendisine alkışlarla destek veren vatandaşları selamladı.

YAFEM Ekipleri Sahnede

Kortejin ardından YAFEM’in düzenlediği festival için Yalova’da bulunan Türk boyları ekipleri sahne aldı. Kendilerine özgü kıyafetleriyle yöresel danslarını yapan ekipler meydanı dolduran vatandaşlardan büyük alkış aldı.

Festivalin ilk gecesinde plaket töreni de yapıldı. Belediye Başkanı Avni, festivalin düzenlenmesine katkıda bulunan firma temsilcilerine ve yerel gazetecilere plaket verdi.

Manuş Baba’dan Konser

Festivalin ilk gecesinin müzik bölümü ise İlter Dirin ile başladı. Çınarcık’ın sevilen ismi popüler şarkılarıyla Cumhuriyet Meydanı’nı dolduran kalabalığı coştururken ardından sahneye herkesin heyecanla beklediği Manuş Baba sevilen şarkılarını Gülen Yüz Çınarcık ile beraber seslendirdi. Yalova ve civar illerden konsere gelenler Cumhuriyet Meydanını hınca hınç doldurdu. Yoğun kalabalık Manuş Baba ile birlikte sevilen şarkılara eşlik ederek unutulmaz bir zaman geçirdiler

Haber/Fotoğraf : Dolunay Kadir Yörden 21.07.2018


Haber Yorumları

Yorum Yaz


Diğer Haberler

TERMAL YALOVA TERMAL TERMAL YALOVA
Çınarcık canlı yayın

Çınarcık life