VALİ MUAMMER EROL ÇINARCIK`TA

 

Yalova Valisi Muammer Erol, 04/12/2018 Salı günü Çınarcık’ta İlk Önce Hükümet Konağı ve
Belediye, Çınarcık esnaf ziyareti, sonra da bazı köylere ziyaretler gerçekleştirdi.

Vali Muammer Erol’ u karşılamaya, Çınarcık ilçe protokolü hazır bulunurken, karşılamaya gelenler arasında İl Müftüsü Turgut Açari, Yalova İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Selim Karahan, Yalova İl Tarım Müdürü Suat Parıldar ve Yalova İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tosun, Yalova İl Emniyet Müdürü Hakan Fındık vardı.
Hükümet Konağı Toplantı Salonu’nda, Çınarcık Kaymakamı Soner Kırlı’ dan Çınarcık hakkında detaylı bir sunum ile bilgi alan Muammer Erol, oradan Çınarcık Belediyesi’ne geçti.

Çınarcık Belediye Başkanı Avni Kurt, Vali Muammer Erol’u başkanlık makamında ağırladı. Belediye Başkanı Avni Kurt, Çınarcık’ ta yapılan çalışmalar hakkında Vali Erol’a bilgiler verdi.

Muammer Erol Yalova Ve Çınarcık`ın Sevilen esnaflarından Filiz 2 reastarunt sahibi Erdal Altun` u protokol heyeti ile birlikte ziyaret etti.

Yalova Valisi Muammer Erol daha sonra köyleri ziyarette bulundu.
Erol, Kocadere ve Şenköy’ü ziyaret etti. Kocadere’de, Muhtar Volkan Varol ve beraberindeki çiftçi vatandaş Erol’a, Trabzon Hurması fidanı hediye ettiler. Köy kahvesinde köylüler ile bir süre sohbet eden Erol, oradan Genç Çiftçi projesi kapsamında yetiştirilen ürünler hakkında bilgi aldı. Daha sonra Şenköy’e geçen Erol, köylüler ile biraz sohbet ettikten sonra Şenköy’e yapılmakta olan düğün salonunu gezdi.
Geçtiğimiz aylarda Çınarcık’ ta meydana gelen heyelandan dolayı oluşan göçüğü ve beraberinde yapılan çalışmaları yerinden takip etmek için o bölgeye giden Vali Erol, Kaymakam Kırlı ve Başkan Kurt’tan bilgi aldı.

Vali Muammer Erol’un son durağı ise huzurevi oldu. Huzurevindeki yaşlılarla yakından ilgilenen Erol, Huzurevi Bocce takımı ile de bocce oynadı. Ardından odaları gezen Erol, yemekhanede yemek yiyen yaşlılarla da biraz sohbet ettikten sonra Çınarcık turunu tamamladı.

Haber/Fotoğraf: Ferdi ÇOK (05/12/2018)


Haber Yorumları

Yorum Yaz


Diğer Haberler

TERMAL YALOVA TERMAL TERMAL YALOVA
Çınarcık canlı yayın

Çınarcık life