HASTANE 2 YIL İÇERİSİNDE BİTECEK

 

400 yataklı Yalova Devlet Hastanesinin 2 yıl içerisinde tamamlanacağı duyuruldu.
Kısa bir süre önce sahada hafriyat çalışmaları başlayan 400 Yataklı Yalova Devlet Hastanesi`yle alakalı ilk resmi açıklama AK Parti İl Başkanı Muğlim Bağatar`dan geldi. Bağatar, gazetecilere yaptığı açıklamada, projenin 2 yıl içerisinde bitirileceğini belirtti. Cumhurbaşkanı Erdoğan`ın talimatları ile yatırım programına alındığını söyleyen Bağatar, "400 Yataklı Yalova Devlet Hastanesi Projesi, uzun zamandır gündemimizi meşgul eden bir konu. Milletvekillerimizin ve önceki dönem İl Başkanı Yusuf Ziya Öztabak Bey`in de gayretleriyle, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan`ın bilgisinin dahilinde 2018-2019 yatırım programlarına işlendi. Bütçesi-ödeneği her şeyi ayrıldı" dedi.
`2 yıl içerisinde bitecek`..
"Her ne kadar seçim zamanı bu proje yapılmayacak, seçim malzemesi olarak kullanıyorlar eleştirilerine maruz kalsa da, biz samimi bir şekilde Yalova Devlet Hastanesi`nin yapımı ile ilgili gerekli süreci devam ettiriyoruz" diyen Bağatar, "Hastanenin kapasitesi 400 yataklı. ART Yapı adlı firma işi yüklendiler. 2 yıldan kısa bir sürede de bitirilmesi hedefliyoruz. Sahada hafriyat çalışmaları başladı. Yüklenici firma şu anda kendi yerleşkesini kuruyor. 2020 yılında da proje sonlanacak. Yalova`ya hayırlı-uğurlu olsun. Yakın zaman içerisinde temeli atılacak. Ankara`dan kimlerin temel atma törenine gelip gelmeyeceği konusunda kesin net bir bilgi gelmedi. Sağlık Bakanı veya bakan yardımcılarından katılım olabilir diye tahmin ediyorum" ifadelerine yer verdi.
Sosyal alanlar olacak..
400 yataklı Yalova Devlet Hastanesi`nde, 524 deprem izolatörlü güvenli bina, 80 bin metrekare kapalı alana sahip olacak. Hastanede; bin araçlık otopark, 4 cepheden 14 giriş, 130 poliklinik, 221 tek kişilik oda, 15 ameliyathane, 105 yoğun bakım ve palyatif yatağı, anjiyo, KVC birimleri, yanık ünitesi, onkoloji hizmet birimi, anaokulu ve kreş bulunuyor.

Vedat SARI - 24.05.2019


Haber Yorumları

Yorum Yaz


Diğer Haberler

TERMAL YALOVA TERMAL TERMAL YALOVA
Çınarcık canlı yayın

Çınarcık life