SOYER, SEFERBERLİK İLAN ETTİ

 

Çınarcık Belediye Başkanı Numan Soyer, Poyraz Caddesi`nde heyelan nedeniyle zarar gören yolun bayrama yetiştirilmesi için seferberlik ilan etti.
Yaz sezonunda Çınarcık`ı tercih eden vatandaşların ilçede rahat ve huzurlu bir şekilde tatil yapabilmeleri için kollar sıvandı. İlçenin son günlerde kanayan yarası haline gelen Poyraz Caddesi`ndeki bozuk yol için Çınarcık Belediyesi ekipleri hummalı bir şekilde çalışmalarını sürdürüyor. Yolun bayram öncesi açılması için seferberlik ilan eden Çınarcık Belediye Başkanı Numan Soyer, gece-gündüz demeden bölgede incelemelerde bulunuyor. Yetkililer hakkında sık sık bilgiler de alan Soyer, yazın yaşanacak trafik sorununu ortadan kaldırmak için belediye ekiplerinin var gücüyle çalıştığını söyledi. İlçeyi tercih eden tatilcilerin mağdur bırakılmayacağını söyleyen Soyer, gereken hassasiyetin gösterildiğini ve vatandaşların tatillerini en iyi şekilde yapabilmeleri için ne gerekiyorsa yapılacağını kaydetti.

Poyraz Caddesi`nde heyelan nedeniyle bir süredir kapalı olan yol için aylarca çalışma yapılmış ancak önceki yönetim tarafından bir sonuç elde edilememişti. Şu anda tamamen belediye imkanları ile yapılan yolun trafiğe açılması ilçedeki turizm etkilememe açısından oldukça önem arz ediyor. Yaz sezonunda yolun kapalı olması durumunda ilçede çok büyük bir trafik yoğunluğunun olacağı bunun da beraberinde sıkıntılara yol açacağı kesin. Yaz sezonunda bu sıkıntıların yaşanmaması için seferberlik ilan eden Soyer, çalışmaları tamamlayıp tatilcileri zor şartlar altında bırakmamayı hedefliyor.

Haber/Fotoğraf: Vedat SARI - 24.05.2019


Haber Yorumları

Yorum Yaz


Diğer Haberler

TERMAL YALOVA TERMAL TERMAL YALOVA
Çınarcık canlı yayın

Çınarcık life