`KAHRIN PROJESİ` ASRIN PROJESİ OLACAK

 

Çınarcık turizmine önemli ölçüde katkı sağlaması beklenilen Dolgu Alanı Projesinin çalışmalarına yaz sezonunda tatilcilerin olumsuz etkilenmemesi için Eylül ayında başlanılacak.

İlçede `Asrın Projesi` olarak gösterilen ancak 5 yıl boyunca yapılan hatalar sonucu `Kahrın Projesi` haline gelen Dolgu Alanı Projesi yeniden hayata geçirilecek. Yıllardır `başladı, başlayacak` denilen ancak bir arpa boyu kadar yol alınamayan proje için halk isyan etmiş, dernek üyeleri mahkemelerde şikayetlerde bulunmuştu. Proje esnasında dolgu alanına yanlış malzemeler dökülmüş ve sonrasında sahil oldukça kötü bir görüntüye maruz bırakılmıştı. Bölgede minik adacıklar belirmiş, ulusal ve sosyal medyada gündem olarak Marmara`nın İncisi unvanını alan Çınarcık`a büyük hatalar yapılmıştı.
Yapılan bu hatalar sonucu halk, Çınarcık Belediyesinin yönetimini de devretmek durumunda kaldı ve Numan Soyer başkan olarak seçildi. Çınarcık Belediyesi Başkanı Numan Soyer, en önemli projem olarak nitelendirdiği Dolgu Alanı Projesi için kolları sıvadı. Soyer, yaz sezonunda esnafın mağdur edilmemesi, tatilcilerin verimli bir tatil geçirmesi için projenin startını Eylül ayında verecek. Dolgu Alanı Projesi için Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile görüşmeler yapıldı ve gereken onaylar alındı. İlçeye turizm açısından önemli ölçüde katkı sağlaması beklenilen projenin hayata geçmesi ile birlikte yeni bir alan daha kazandırılacak. Çınarcık`ın en büyük ve en önemli projesi arasında gösterilen Dolgu Alanı Projesi için vatandaşlar da umutlu. Yıllardır projenin tamamlanmadığını söyleyen vatandaşlar, "Biz bu proje için gereken desteği verdik ancak kimse oralı olmadı. Yanlış yapıldığı zaman, `yanlış yapıyorsunuz` dedik, siz karışmayın dediler. Sonuç olarak projede hiç bir ilerleme kaydedilmedi ve kaybeden Çınarcık oldu, biz olduk. İnşallah yeni yönetim ile bu proje gerçekleşir. Çünkü Çınarcık`ın alana ihtiyacı var ve büyük ölçüde bu sıkıntıyı ortadan kaldıracak" dediler.

Haber/Fotoğraf: Vedat SARI - 24.05.2019


Haber Yorumları

Yorum Yaz


Diğer Haberler

TERMAL YALOVA TERMAL TERMAL YALOVA
Çınarcık canlı yayın

Çınarcık life