ÇINARCIK’IN GİZLİ KAHRAMANLARI!

 

İlçedeki karton, kâğıt, pet şişe, naylon gibi atıkları toplayarak çevreye zararlı maddelerin geri dönüştürülmesini sağlayan ekipler, gece-gündüz demeden var gücüyle çalışıyorlar.

Çınarcık’ta temizlik ve geri dönüşüm çalışmaları kapsamında Çınarcık Belediyesine bağlı ekipler, gece-gündüz, yağmur-çamur demeden çalışmalarını sürdürüyorlar. Karton, kâğıt, pet şişe, naylon gibi çevreye zarar veren atıkları toplayan ekipler, yaz sezonunda da aynı özveriyle çalışmalarını sürdürecekler. Bu kapsamda her hafta kurulan ve hava karardığında çöp yığını haline gelen Perşembe pazarını baştan aşağıya temizleyen personeller, gece sonu ilçe halkına tertemiz bir alan yaratıyorlar. Sadece Perşembe pazarı ile yetinmeyen, sokakları hatta evleri de gezerek atıkları geri dönüştürme aracı ile kazandıran Çınarcık’ın gizli kahramanları, büyük bir görev devralmış durumdalar.
`Halk bizi bekler, iş bizi bekler`..
İlçe halkına hizmet etmenin gururunu yaşadıklarını söyleyen ekipler, yıllardır özveriyle çalıştıklarını kaydettiler. Kendilerine verilen görevleri en şekilde yapma gayreti içerisinde olduklarını belirten personeller, “Bizleri sabahın 5’inde de gecenin 12’sinde de sokaklarda görebilirsiniz. Bizler bu ilçe için ne gerekiyorsa yapanlardanız. Hem yaşadığımız yeri temiz tutuyoruz hem de evimize ekmek götürüyoruz. Asla yan gelip yatma gibi bir derdimiz yok. Halk bizi bekler, iş bizi bekler” dediler.

Haber / Fotoğraf: Vedat SARI – 01.06.2019


Haber Yorumları

Yorum Yaz


Diğer Haberler

TERMAL YALOVA TERMAL TERMAL YALOVA
Çınarcık canlı yayın

Çınarcık life