ÇINARCIK’TA TATİLCİ AKINI YAŞANDI!

 

9 günlük bayram tatili nedeniyle Çınarcık’ta deyim yerindeyse izdiham yaşandı. Tarihi kalabalığın yaşandığı ilçede esnafların uzun süre sonra yüzü güldü.

Çınarcık, tarihi bir kalabalığa 9 günlük bayram tatilinde şahit oldu. Kısa tatillerini iyi değerlendirmek isteyen tatilciler, ilçeyi ziyaret ederek tatillerini burada geçirdiler. İstanbul, Kocaeli ve Bursa’dan tatilci akınının yaşandığı ilçede esnaflar da bayram etti, fırıncılar ekmek yetiştirmek de zorlandı. İstanbul Deniz Otobüsleri (İDO) ve Turyol gece 24.00’a kadar tatilcilerin mağdur olmaması için ek seferler düzenledi.
Çınarcık eski günlere göz kırptı..
İstanbul yerel seçimi ve okulların tatil olmaması sebebiyle kendilerine en yakın olan Çınarcık’ı tercih eden tatilciler, 9 günlük bayram tatilinde Çınarcık’ın bütün güzelliklerini keşfettiler. İlçeyi ilk defa ziyaret eden tatilciler de Marmara Bölgesi’nde böyle bir güzelliği görmekte geç kaldıklarını ancak sık sık buraya geleceklerini kaydettiler. Bölgedeki işletmeciler de 9 günlük tatilde müşteri geri çevirmek zorunda kaldı. Sahil boyunca iğne atıldığı zaman düşmeyecek bir kalabalığın yaşandığı ilçede, yaz sezonu oldukça verimli başladı. 9 ay bekleyip, 3 ay tatilcilere hizmet veren esnaf ise ilçeye gösterilen bu ilgiden oldukça mutlular. Okulların kapanması ve İstanbul’da seçimin ardından ilçede aynı yoğunluğun devam edeceği ve eski günlerine kavuşulacağı düşünülüyor.

Haber / Fotoğraf: Vedat SARI – 10.06.2019


Haber Yorumları

Yorum Yaz


Diğer Haberler

TERMAL YALOVA TERMAL TERMAL YALOVA
Çınarcık canlı yayın

Çınarcık life