ÇINARCIKLI ÖĞRENCİLERDEN BÜYÜK BAŞARI

 

Hem Çınarcık hem de Yalova’da birinci oldular..
Yalova İl Müftülüğü, ortaokul öğrencilerine yönelik `Ramazan ve İnfak’ temalı resim ve kompozisyon yarışması düzenledi. Yarışmada Çınarcık birincileri, Yalova’da da birinciliğe hak kazanarak büyük bir başarıyı ilçemize kazandırdılar.

Diyanet İşleri Başkanlığının, ortaokulları arasında ‘Ramazan ve İnfak’ konusunda farkındalık oluşturmak ve gençlere ‘İnfak’ kültürü kazandırmak amacıyla tüm Türkiye’de düzenlemiş olduğu Ramazan ve İnfak konulu resim ve kompozisyon yarışması Çınarcık’ta da düzenlendi. İlk aşamada ilçemizde birinci olan öğrenciler ikinci aşamada il birinciliği için yarıştılar. Oldukça anlamlı resim ve kompozisyonların ortaya çıktığı yarışmada ilde de başarıyı Çınarcıklı öğrenciler sağladılar. Kompozisyon dalına Koruköy Ortaokulu öğrencisi Melis Başkan hem Çınarcık hem de Yalova’da birinci olmaya hak kazandı. Resim yarışmasında ise Gülkent Ortaokulu öğrencisi Çağrı Ergen yine Çınarcık ve Yalova’da birinci oldu. Büyük bir başarıya imza atılan yarışma sonucunda Çınarcık İlçe Müftülüğü tarafından ödül töreni düzenlendi. Törene Çınarcık Kaymakamı Soner Kırlı, İlçe Mili Eğitim Müdürü Kemal Karadağ, İlçe Müftüsü İdris Yavuzyiğit, kurum müdürleri ve öğrenciler katılım sağladı. Törende ilçeye başarılar kazandıran öğrencilere ödülleri takdim edildi.
Kazanan resmin anlamı oldukça büyük..
Törende konuşan Çınarcık Müftüsü İdris Yavuzyiğit, yarışmada emeği geçenlere teşekkür etti. Yavuzyiğit, “Bu yarışmada önce ilçe birincileri daha sonra ise il birincileri seçildi. Bizim ilçe birincilerimiz, ilde de birinci olmayı başardı. Öğrencilerimizi tebrik ediyorum. Birinciliği kazanan resimde siyah el yoksul bir kişiye uzanan eli ifade ediyor. Buradaki tasvir oldukça hoşumuza gitti. İlk bakıldığında siyah rengin olumsuzluğu ifade ettiği düşünülmüştü. Ancak burada söylenilmek istenen insanın verdiği şeyi başkalarına göstermemesini ifade ediyor. Yani verilen şeyin unutulup gitmesi gerekiyor. Bu açıdan bakıldığında oldukça anlamlı bir resim ortaya çıkmış diyebiliriz” dedi.

Haber / Fotoğraf: Vedat SARI – 12.06.2019


Haber Yorumları

Yorum Yaz


Diğer Haberler

TERMAL YALOVA TERMAL TERMAL YALOVA
Çınarcık canlı yayın

Çınarcık life