‘ÇINARCIK HEM’ FARK YARATIYOR!

 

Çınarcık Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğünce hazırlanan Hayat Boyu Öğrenme Festivali, Cumhuriyet Meydanı’nda açıldı. Yoğun ilgi gösterilen festivalde, el emeği ürünler sergileniyor.

Yıl boyunca yapılan başarılı çalışmaların ardından Çınarcık Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğünce Cumhuriyet Meydanı’nda Hayat Boyu Öğrenme Festivali açıldı. Yoğun katılımın yaşandığı etkinlikte açılış kurdelesini Çınarcık Kaymakamı Soner Kırlı, Çınarcık Belediye Başkanı Numan Soyer, İlçe Milli Eğitim Müdürü Kemal Karadağ birlikte kestiler. Kurum müdürleri ve siyasi parti temsilcilerinin de katılım sağladığı etkinliğe vatandaşlar büyük ilgi gösterdiler. Açılış sonrası açıklamalarda bulunan Çınarcık Halk Eğitim Merkezi Müdürü Murat Ünlü, ilçe nüfusunu yüzde 11’ine kurs verdiklerini kaydetti.
Yıl boyunca verimli çalışmalar yapıldığını dile getiren Ünlü, “Çınarcık HEM 2018-2019 eğitim-öğretim yılında yenilenmiş olan idari personel 60 kişilik dev eğitim kadrosu ile Çınarcık halkının hizmetinde olmuş, ilçe halkımızın yaygın eğitim hizmetlerinden en üst düzeyde faydalanmasını sağlamak amacıyla üst düzey çaba sarf etmiştir. Bu çabaların sonucunda bu eğitim-öğretim yılında 200 adet kurs merkezimizce planlanmış, 3541 kursiyerimiz bu kurslara kayıt yaptırmıştır. Bu sayı ilçe nüfusumuzun yüzde 11’ine tekamül etmektedir. Türkiye genelinde bu oranların yüzde 6, Avrupa Birliği üyelerinde ise yüzde 9’larda olduğu düşünülürse kurumumuzun bu eğitim-öğretim yılında göstermiş olduğu başarının oldukça yüksek olduğu görülmektedir. Bu başarının sağlanmasında en büyük pay sahibi olan usta öğreticilerimize ve öğretmenlerimize teşekkür ediyorum” dedi.

Haber / Fotoğraf – Vedat SARI


Haber Yorumları

Yorum Yaz


Diğer Haberler

TERMAL YALOVA TERMAL TERMAL YALOVA
Çınarcık canlı yayın

Çınarcık life