YARALI KARGAYA ŞEFKAT ELİ!

 

Kedilerin saldırısına uğrayarak yaralanan Döndü isimli 2 yaşındaki karga, 15 yaşından bu yana karga besleyen Bedo Çoban adlı vatandaş tarafından tedavi edildi. Yaralı karganın 3-4 gün içerisinde eski sağlığına kavuşacağı belirtildi.

Çınarcık iskelesinde dün akşam saatlerinde kedilerin saldırısına uğrayan Döndü isimli 2 yaşındaki karga, kendisine sürekli yemek veren Bedo Çoban tarafından tedavi edildi. 15 yaşından bu yana karga besleyen Çoban, yemek verdiği için kendisini tanıyan karganın tedavi olmak için kendisine sığınmak istediğini ve bir an olsun yanından ayrılmadığını belirtti.
‘Sabah bize sığındı’..
2 yıldır kargaya yemek verdiğini dile getiren Çoban, “Dün akşam kedilerin saldırısına uğramış. Bu sabah bize sığındı, bakımını yaptık. Sabah çok kötüydü ancak ilaçlarla kendine geldi. 3-4 gün içerisinde yeniden uçmaya başlar. Yanımızdan hiç ayrılmıyor. Sağlıklıyken kendisine yemek falan veriyordum o yüzden yaralandığında benim yanıma geldi. Benden yardım istedi ve gereken yardımı yaptım. Sabah 7.30’da mutlaka bizi görmeye geliyor. Akşamları da kabalık olmasına rağmen oturduğumuz masaya gelip ziyaret ediyor” dedi.
‘Aile bağları kuvvetli’..
Islık çaldığı takdirde karganın geldiğini söyleyen Çoban, “15 yaşından beri karga besliyorum. Ancak kafese kapatarak değil, özgür bırakarak besliyorum. Bunlar öyle bir kuş türü ki tedavi edildiği zaman ailesiyle birlikte geliyor. Aile bağları çok kuvvetlidir. Zor zamanlarda yanında olanları kolay kolay unutmazlar” ifadelerini kullandı.

Haber / Fotoğraf – Vedat SARI


Haber Yorumları

Yorum Yaz


Diğer Haberler

TERMAL YALOVA TERMAL TERMAL YALOVA
Çınarcık canlı yayın

Çınarcık life