YOSUN SORUNUNA ANINDA MÜDAHALE!

 

Çınarcık’ın yosun ve kötü koku konusunda en çok sorun yaşayan bölgesi Çamlık Mevkiinde belediye ekipleri tarafından çalışma başlatıldı. Bölge sakinleri, yapılan bu çalışmadan dolayı memnuniyetlerini dile getirdiler.

Çınarcık’ın birçok bölgesinde belediye ekiplerince yosun temizleme çalışması sürüyor. Bugün itibariyle Çamlık Mevkiinde iki ayrı ayrı bölgede yosun temizle çalışmaları yapıldı. Çınarcık Belediye Başkanı Numan Soyer’in talimatı doğrultusunda ekipler hummalı çalışmalarını sürdürüyor. Çalışmaların bir süre daha devam edeceği, bölgede yosun sorununun bir nebze de olsa çözüleceği belirtildi.

Yapılan çalışmalardan duydukları memnuniyeti dile getiren bölge sakinleri, 5 yıldır burada yosun sorununa dair bir çözüm bulunamadığını söyledi. Önceden birçok kez talepte bulunduklarını ancak cevap bulamadıklarını söyleyen vatandaşlar, bölgedeki işletmeciler ve kendi imkanlarıyla denizdeki yosunları temizlediklerini kaydettiler.

Günaydın Sahil Sitesi sakinleri, yaptığı açıklamada, “Bir süredir denizimizde yosun sıkıntısı yaşıyorduk. Kokudan dolayı akşam evlerimizde uyuyamıyorduk. Sorunu Çınarcık Belediye Başkanı Numan Soyer’e ilettik. Kendisi de bugün burada yapılan çalışmaların başında durdu ve takip etti. Bizlere yıllardır çözülmeyen konu için yardımcı oldu. Başkanımız Numan Soyer’e bizlere verdiği destekten dolayı teşekkür ediyoruz” dediler.

Bölgede bulunan işletme yetkilileri de yapılan bu çalışmalardan oldukça memnun. Tatilcilerin sorun yaşamaması, güzel bir tatil yaşamaları için gerekli olunan çalışma bölge bölge devam edecek.Öte yandan çalışmalar esnasında bölge sakinleri ve işletmeciler de destek vermeyi ihmal etmediler.

Haber / Fotoğraf – Vedat SARI


Haber Yorumları

Yorum Yaz


Diğer Haberler

TERMAL YALOVA TERMAL TERMAL YALOVA
Çınarcık canlı yayın

Çınarcık life