ÇINARCIK’TA TUFAG RÜZGARI!

 

33. TUFAG Uluslararası Halk Dansları Festivali Çınarcık’ta da gerçekleştirildi.
Yalova Turizm Folklor Araştırma Geliştirme Gençlik ve Spor Kulübü Derneği (TUFAG) tarafından 33`üncüsü düzenlenen Uluslararası Halk Dansları Festivali, Çınarcık’ta da gerçekleştirildi. Festivale bu yıl Bosna Hersek, Bulgaristan, Güney Kore, Gürcistan, Hırvatistan, KKTC, Karadağ, Kuzey Osetya, Kuzey Makedonya, Meksika ve Yunanistan`dan 350 dansçı katılım sağladı. Cumhuriyet Meydanı’nda gerçekleştirilen etkinlikte Bosna Hersek, Bulgaristan, Güney Kore, Gürcistan, Hırvatistan, KKTC, Karadağ, Kuzey Osetya, Kuzey Makedonya, Meksika ve Yunanistan ekipler gösterileriyle izleyenleri mest ettiler. Programa Çınarcık Belediye Başkanı Numan Soyer, AK Parti Çınarcık İlçe Başkanı Hüseyin Günay, kurum müdürleri, meclis üyeleri ve çok sayıda vatandaş katılım sağladı.

Farklı ülkelerin görsel şovları ile doyasıya eğlenen vatandaşlar, festival öncesi ve sonrası onlarla bol bol hatıra fotoğrafı çektirmeyi ihmal etmedi. Turizmin ilçede gelişebilmesi açısından bu gibi etkinliklere oldukça önem verdiklerini dile getiren Çınarcık Belediye Başkanı Numan Soyer, ilçede gerçekleştirilen festivalden dolayı TUFAG yetkililerine ve emeği geçenlere teşekkür etti.

Çınarcık’ta yaşayan vatandaşlar ve bölgemizi tercih eden tatilciler, farklı ülkelerden gelen gençlerle birlikte eğlenmeyi ihmal etmedi.

Haber / Fotoğraf – Vedat SARI


Haber Yorumları

Yorum Yaz


Diğer Haberler

TERMAL YALOVA TERMAL TERMAL YALOVA
Çınarcık canlı yayın

Çınarcık life