HALKIN İÇİNDEN, HALK İLE İÇ İÇE!

 

Vatandaşların sorunlarını ve taleplerini dinleyen Çınarcık Belediye Başkanı Numan Soyer, bu duyarlılığı ile halktan takdir topluyor. Soyer, makamında oturmak yerine halkın içerisine karışarak vatandaşların talep ve sorunlarına çözüm buluyor.

Geçtiğimiz günlerde Taşliman ve Çamlık mevkiinde yosun temizleme çalışmalarını yerinde inceleyen Çınarcık Belediye Başkanı Numan Soyer burada vatandaşların sorun ve taleplerini dinlemeyi ihmal etmemişti. Başkanlık görevine getirildiği günden bu yana vatandaşlarla iç içe olan ve yaşanan sıkıntılara çözüm bulunması amacıyla belediye ekiplerini seferber eden Soyer, yaptığı bu anlamlı çalışmalarıyla takdir topluyor.

Yosun temizleme çalışmaları kapsamında 5 yıl boyunca bölgenin temizlenmediğini söyleyen Günaydın Sahil Sitesi sakinleri, bizzat başkanla görüşmüş ve taleplerine çözüm bulmuşlardı. Çınarcık Belediye Başkanı Numan Soyer ile yapılan görüşmenin detayını Çınarcık Life muhabiri Vedat Sarı’ya anlatan bir vatandaş, “Şikayetimizi söylediğimiz andan itibaren gereken çalışmalar yapıldı. Bölgemize ziyaretinde de yaşanan sıkıntılara anında müdahale edileceğini söyledi. Bizlere yosun sorunu hakkında ‘Biz bu yosun temizleme işlemlerini bölge bölge yapıyoruz. Çalışma yapılan bölgede aynı sorun yaşanırsa görmezden gelemeyiz. Bir daha yaparız gerekiyorsa bir daha yaparız’ açıklaması bizleri oldukça mutlu etmişti. Taleplerimize anında olumlu dönüş yapılıyor. Çınarcık gerçekten böyle bir başkana sahip olduğu için çok şanslı. İlk defa bir bölgenin belediyeye bağlı olduğunu hissettik” dediler.

Halk ile daima iç içe olan Çınarcık Belediye Başkanı Numan Soyer`e engelli rampası yapılması için engelli vatandaşımız Elçin Sokullu da talep de bulunmuş ve çözümüne dair söz almıştı. Sokullu, geçtiğimiz günlerde Başkan Soyer ve eşi Elif Soyer hakkında yaptığı açıklamasında, “Çok güzel insanlar ve farkındalıkları oldukça yüksek. Engelliler gününde de bizleri unutmadılar. O zaman bir araya geldiğimizde Çınarcık’ın eksikliklerinden bahsettik. Daha önceki belediye döneminde yaptıramadığımız projelerin üzerinde bu dönem önemle durulacağının sinyalini aldım” demişti.

Denize girilebilmesi amacıyla engelliler için yapılacak rampa ile ilgili Soyer’e bir soru yönelttiğini söyleyen Sokullu, “Bu engelli yolu denize girebilmemiz için yapılacak. O yüzden deniz suyundan dolayı zarar görme, yıkılma tehlikesi bulunuyor. Yıkıldığı takdirde ‘ne yapacağız?’ diye sordum, beklemediğim bir açıklamayla karşılaştım. ‘Yıkılırsa yeniden yaparız, farklı bir yöntem buluruz ama yine yaparız. Sizlerin hayalini gerçekleştirebilmemiz için var olan sorunları yok etmek benim görevim” demişti. Bu açıklama karşısında şaşkınlığımı gizleyememiş, mutluluğumu da tarif edememiştim. Biz vatandaşları mutlu etmek aslında bu kadar basit. O gün yaptığım görüşmeyi çevremde bulunan arkadaşlarıma, dostlarıma her zaman anlatıyorum” demişti.

İlçede sezon bitimiyle birlikte hazırlanan projelerin hayata geçebilmesi için çalışmalara çok önceden başlayan Başkan Soyer, yaz sezonunda tatilcilerin sıkıntı yaşamaması için Eylül-Ekim aylarında bazı projelerin startını verecek. Bu projeler arasında vatandaşların da en çok istediği Dolgu Alanı Projesi hayati öneme sahip. Bakanlarla bizzat görüşme yapan Soyer, bu projelerin üzerinde de önemle duruyor. İlçenin gelişebilmesi, refah seviyesi yüksek bir bölgeye sahip olması için gereken çalışmaların yapılacağı sinyalini ilk 5 ayında veren Soyer’in, Çınarcık’a kalıcı hizmetler yapacağı, daima halkın içinde olacağı düşünülüyor.

Haber / Fotoğraf – Vedat SARI


Haber Yorumları

Yorum Yaz


Diğer Haberler

TERMAL YALOVA TERMAL TERMAL YALOVA
Çınarcık canlı yayın

Çınarcık life