‘KARADENİZ KÜLTÜRܒ ÇINARCIK’TA YAŞATILACAK

 

‘Karadeniz Kültürü’ misyonuyla faaliyete geçen Çınarcık Genç Karadenizliler Derneğinin açılışı 17 Temmuz Çarşamba saat 20.00’da gerçekleştirilecek. Açılış etkinliğine yoğun ilginin yaşanması bekleniyor.

Çınarcık Genç Karadenizliler Derneği, Karadeniz kültürünü yaygınlaştırmak, birlik ve beraberlik duygusunu pekiştirmek amacıyla bir süre önce faaliyete geçmişti. Derneğin açılış günü 17 Temmuz Çarşamba saat 20.00 olarak belirlenirken, tüm vatandaşların açılışa katılım sağlayabileceği dile getirildi. Çınarcık Genç Karadenizliler Derneği kurucu başkanı Murat Bayraktar, derneğin faaliyet süreci ve amacı hakkında bilgiler aktardı.

2017 yılında düşünülen bir çalışma olduğunu söyleyen, 26 Haziran 2019’da da faaliyete geçtiklerini söyleyen Bayraktar, “7 arkadaşımızla ve üyelerimizle yardım ve destek veren, katkı sağlayan hemşehrilerimizle Çınarcık Genç Karadenizliler Derneğini kurduk. Bugün itibariyle 200’e yakın üyesi ve devamlı büyüyen kocaman bir aile olmaya devam ediyoruz. Ayrıca diğer yöre derneklerine örnek bir dernek olmak için etkinliklerimizi en kısa zamanda faaliyete geçireceğiz. Bu kültürel hareket halkımızın değeridir. Bu kültür değeri insanlarımızın bir araya gelmesine, kardeşçe kucaklaşmasına, barış ve huzur içinde bir arada yaşamasına vesile olmaktadır ki ülkemizin buna çok ihtiyacı vardır. Bugün artık Karadenizliler olarak rahatça etkinliklerimizi yapabileceğimiz, ideale yakın bir mekâna sahip olmanın sevinç ve gururunu yaşamaktayız” dedi.

Derneğin misyon ve vizyonu hakkında da bilgiler aktaran Bayraktar, şunları kaydetti: “Çınarcık Genç Karadenizliler Derneği, birkaç kişi ile başladığı bu yolculuk sürecinde zamanından, ailesinden ve işinden fedakarlık ederek önceliği dernek çalışmalarına veren ve hiçbir maddi-manevi, siyasi, ekonomik rant hesabı yapmadan büyük bir özveri ile gayret gösteren bir dernek olacaktır. İlçemizde Karadeniz kültürünü yaygınlaştırmanın yanı sıra bir aile olma özelliğini de yaşatmak istiyoruz. Sadece üyelerimize yönelik değil, ilçemizin genelinde bulunan vatandaşlarımızla bir araya gelerek, görüş alışverişinde bulunacağız. İlçemizin daha da gelişebilmesi için fikirler ortaya koyarak, yaşadığımız bölge için çaba göstereceğiz. Bu kapsamda bizlere süreç içerisinde destek veren herkese teşekkür ediyoruz. Açılışımıza ilçedeki tüm halkımız davetlidir, herkesi bekliyoruz."

Öte yandan Çınarcık Genç Karadenizliler Derneği Başkanı Murat Bayraktar ve beraberindeki yönetim geçtiğimiz günlerde Çınarcık Belediye Başkanı Numan Soyer’i ziyaret etmişti. Bayraktar, ziyaret esnasında Başkan Soyer’e derneğin amacı ve yapılacak faaliyetler hakkında bilgiler aktardı. İlçede böyle derneklerin kurulması gerektiğini söyleyen Soyer, dernek başkanı Murat Bayraktar ve yönetimine teşekkür ederken, yapılacak faaliyetlerde koordineli çalışacaklarını dile getirdi.

Haber/Fotoğraf – Vedat SARI


Haber Yorumları

Yorum Yaz


Diğer Haberler

TERMAL YALOVA TERMAL TERMAL YALOVA
Çınarcık canlı yayın

Çınarcık life