251 ŞEHİDİMİZ UNUTULMADI!

 

15 Temmuz’da gerçekleştirilen hain darbe girişiminde hayatını kaybeden 251 şehidimiz Çınarcık’ta da unutulmadı.

15 Temmuz 2016 tarihinde gerçekleştirilmek istenen hain darbe girişiminde şehit olan 251 vatandaş için Çınarcık Merkez Camii’nde mevlit programı düzenlendi. Öğle namazı öncesinde okunan mevlidin ardından 15 Temmuz şehitleri için dualar edildi. Namaz sonrası vatandaşlara lokma ikramında bulunuldu. Programa Çınarcık Kaymakamı Soner Kırlı, Çınarcık Belediye Başkanı Numan Soyer, kurum müdürleri ve çok sayıda vatandaş katılım sağladı. Çınarcık İlçe Müftüsü İdris Yavuzyiğit, programda şehitlerimiz için dua etti.

Programın ardından ‘15 Temmuz’ konulu serginin açılışı gerçekleştirildi. Sergide 15 Temmuz’da haince gerçekleştirilen darbe girişiminde ülke gündeminde büyük yankı bulan fotoğraflar yer alırken, bazı fotoğraflar oldukça hüzünlendirdi. Çınarcık Kaymakamlığında açılan sergiyi ziyaret eden Kaymakam Kırlı ve Başkan Soyer, burada vatandaşlarla da bir araya gelerek bugünün önemine ilişkin açıklamalarda bulundular.

Bu günün önemine değinen Kaymakam Kırlı, “15 Temmuz 2016 tarihi hain darbe girişiminin yıl dönümü olmasının yanı sıra bir milletin en büyük kahramanlık destanlarından bir tanesinin daha tarihin altın sayfalarında kayda geçtiği tarihtir. FETÖ/PDY’nin gerçekleştirdiği bu alçak darbe girişimi aziz milletimizin vakar mücadelesi sonrası başarılı olmamıştır. Bu mücadele Bedir’de Uhut’da Çanakkale’de ve Kurtuluş Savaşı’ndaki o büyük ruh ve şahlanışın günümüzdeki devamı olmuştur. Ortadoğu’nun yeniden şekillendirilmeye çalışıldığı bu dönemde gerçekleştirilmeye çalışılan darbe girişimi aziz milletimize karşı olduğu kadar, tüm İslam âlemine ve bu bölgenin tüm mazlumlarına karşı da gerçekleştirilmiştir. Aziz milletimizin feraseti karşısında zelil olan bu terörist çetenin başarısız olması sadece ülkemizin değil Irak’ta, Suriye’de ve bütün Ortadoğu’daki mazlumların zaferi olmuştur. Bu alçak darbe girişiminin seneyi devriyesinde aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyor, gazi ve yakınlarına şükranlarımı sunuyorum” dedi.

Haber - Vedat SARI


Haber Yorumları

Yorum Yaz


Diğer Haberler

TERMAL YALOVA TERMAL TERMAL YALOVA
Çınarcık canlı yayın

Çınarcık life