BİR KAP YEMEK, BİR KAP SU!

 

Hayvanların Yaşam Hakları Konfederasyonu (HAYKONFED) ve Hayvanları Koruma Derneği temsilcileri, ilçedeki muhtarları ziyaret ettiler.

Geçtiğimiz günlerde Çınarcık Belediye Başkanı Numan Soyer ve Koru Belediye Başkanı Kamil Yaman’ın katılımlarıyla açılışı gerçekleştirilen Hayvanları Koruma Derneği çalışmalarının startını verdi. Sokak hayvanlarına yönelik mücadelelerini sürdüren derneğin temsilcileri, ilçede görev yapan muhtarları ziyaret ederek fikir alışverişinde bulundular. Ziyarette, Hayvanların Yaşam Hakları Konfederasyonu (HAYKONFED) ve Hayvanları Koruma Derneği temsilcileri, muhtarlara broşür takdim ederken, sokak hayvanlarına yönelik destek çağrısında bulundular. Kış ve yaz sezonlarında sokak hayvanlarına yönelik çalışmalar yapıldığını ve vatandaşların bilinçlendirildiğini söyleyen muhtarlar ise çalışmaların süreceğini, dernek yetkilileri ile birlikte farklı çalışmalara imza atacaklarını dile getirdiler.

Tüm canlar için vazgeçilmez olan temiz suya ulaşma hakkının hayvanlar için de çok önemli olduğuna dikkat çeken dernek yetkilileri, “Sıcak havalar nedeniyle hayatın zorlaştığı şu günlerde, hayvanların da aynı sıkıntıları yaşadığını unutmayalım. Onların da tüm canlılar gibi yaşamlarını sürdürebilmeleri için suya ihtiyacı var. Sıcak günlerde kapınızın önüne koyacağınız bir kap su onlara can, size mutluluk verir. Haydi, kapının önüne bir kap desen koy! Bu etkinliği paylaşarak sizin gibi duyarlı olan birçok insan üzerinde farkındalık oluşturabilir ve bir can kurtarabilirsiniz. Şimdi bu dostlarımız için hep birlikte dayanışma zamanı. Vatandaşlarımızın bu konuya gereken duyarlılığı göstermelerini ve hayvanları bir kap sudan mahrum etmemelerini istiyoruz. Bu yardımlarımızı yaparken çevre kirliliği oluşturmayıp diğer insanları da rahatsız etmememiz gerekir. Çünkü sokağımızdaki can dostlarımıza yardım edelim derken diğer insanların rahatsız olmalarına neden olursak bu kez onlara daha çok zarar vermiş oluruz” dediler.

Haber – Vedat SARI


Haber Yorumları

Yorum Yaz


Diğer Haberler

TERMAL YALOVA TERMAL TERMAL YALOVA
Çınarcık canlı yayın

Çınarcık life