BALIKÇILAR "VİRA BİSMİLLAH" DEDİ

 

Armutlu ilçesinde 1 Eylül itibariyle balık avı yasağının kalkması ve av sezonunun başlaması dolayısıyla tören düzenlendi. Törene katılan AK Parti Yalova Milletvekili Ahmet Büyükgümüş, balıkçılara hayırlı bir sezon diledi.

Yalova İl Tarım ve Orman Müdürlüğü’nce Armutlu’da düzenlenen balık avı sezonu açılış töreni yoğun bir katılımla gerçekleştirildi. Törene AK Parti Yalova Milletvekili Ahmet Büyükgümüş, Armutlu Kaymakamı Abdulselam Öztürk, İl Genel Meclisi Başkanı Hasan Soygüzel, Armutlu Belediye Başkanı Mustafa Tokat, Yalova Tarım ve Orman İl Müdürü Suat Parıldar, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Selim Karahan ile çok sayıda davetli ve balıkçılar katıldı. Törenin açılış konuşmasını gerçekleştiren AK Parti Yalova Milletvekili Ahmet Büyükgümüş, Armutlu’nun Marmara Bölgesi’nin en önemli balıkçı limanlarından birine sahip olduğunu dile getirdi. Büyükgümüş, “65 milyon liralık bir yatırımla, Güney Marmara`nın en büyük balıkçı limanı burası. Aynı zamanda tek niteliği bu değil, ana mendireğinde kullanılan teknolojiyle çift taraflı yanaşma imkanı vermesi hasebiyle de Türkiye’de örnek ilk uygulanan teknoloji. Kapaklı’ya, Armutlu’ya, Yalova’ya ve tüm bölgemize hayırlı uğurlu olsun. Bugün denize açılacak ve vira bismillah diyeceksiniz. İnşallah ağlarınız balıkla dolu, yüzünüz de gülerek bol kazançla dönün. Balık avı sezonu hayırlı uğurlu olsun” dedi.

Kapaklı Köyü Su Ürünleri Kooperatifi Başkanı Hakkı Elgül ise katılanlara teşekkür etti. Kapaklı Köyü’nde yapılan balıkçı barınağının kendileri açısından büyük önem taşıdığına da dikkat çeken Elgül, balık avı sezonunun bereketli geçeceğine inandıklarını belirtti.

Haber/Fotoğraf - Çınarcık Life 01.09.2019


Haber Yorumları

Yorum Yaz


Diğer Haberler

TERMAL YALOVA TERMAL TERMAL YALOVA
Çınarcık canlı yayın

Çınarcık life