TRAFİKTE YAYA FARKINDALIĞI BAŞLATILDI

 

İçişleri Bakanlığı tarafından trafikte yaya farkındalığı için 81 ilde başlatılan "Yaya Güvenliğinin Nöbetçisiyiz" kampanyası “Öncelik hayatın, Öncelik Yayanın” sloğanı ile Çınarcık Firuzan Kınal ve Hüdaverdi Aydın Okullarının önünde, Çınarcık Kaymakamı Soner Kırlı, Emniyet Müdürü Murat Sayıoğlu, İlçe Jandarma Komutanı Mustafa Koçak, Milli Eğitim İlçe Müdür Vekili Muzaffer Doğan ve İlçe Müftüsü İdris Yavuzyiğit’in Katılımıyla başlatıldı.

Uygulama öncesinde konuşan Çınarcık Kaymakamı Soner Kırlı" Bütün ülkemizde olduğu gibi İlçemizde de bugün yaya öncelik uygulaması yapılıyor. Ülkemizde trafik kazasına en çok sebebiyet veren nedenlerden biri de yaya geçitlerinde durulmamasıdır. Buna yönelik 2019 yılının "Yaya Öncelikli Trafik Yılı" olarak ilan edilmesi ve bu konuya ilişkin Ekiplerimizin çalışması, bu tür yaya geçitlerindeki kazaları en aza indiriyor buda bizi ziyadesiyle mutlu ediyor" ifadelerini kullandı..

Öğretmenleri eşliğinde öğrenciler ile birlikte yaya geçitlerinde nöbet tutan Kaymakam Soner Kırlı ve Emniyet Müdürü Murat Sayıoğlu, birlikte araç sürücülerine trafikte yaya önceliğini anlatan broşürler dağıttı.

Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından okullar başta olmak üzere tüm kamu kurum ve kuruluşları önünde yaya güvenliğini sağlamak amacıyla hayata geçirdiği ve Türkiye genelinde bugün 81 ilde gerçekleştirilen "Öncelik Hayatın, Öncelik Yayanın" kampanyası Çınarcık’ta da öğrenciler eşliğinde başarılı bir şekilde uygulandı.

Haber/Fotoğraf - Vedat Yılmaz 02.10.2019


Haber Yorumları

Yorum Yaz


Diğer Haberler

TERMAL YALOVA TERMAL TERMAL YALOVA
Çınarcık canlı yayın

Çınarcık life