En Güzel İstiklal Marşı’nı, kim okudu?

 

İstiklal Marşı`nın Kabulünün 89. Yıldönümü Sebebiyle, Çınarcık İlçesi`nde Okullar Arası En Güzel İstiklal Marşı Okuma Yarışması Düzenlendi.
Hüdaverdi Aydın İlköğretim Okulu Kapalı Spor Salonu`nda düzenlenen programa, Çınarcık Milli Eğitim İlçe Müdürü Necmettin Öner, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri Cavit Demirezen, Harun Alpar Canatar, Okul Müdürleri, Öğretmen, öğrenci ve veliler izledi. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı`nın okunmasından sonra, törende bir konuşma yapan İlçe Milli Eğitim Müdürü Necmettin Öner’in konuşmasının ardından, İstiklal Marşı Güzel Okuma Yarışması başladı. İlköğretim’den 14, Liselerden 6 öğrencinin yarıştığı yarışmada, dereceye girenler jüri üyeleri tarafından belirlendi.

Liseler arası yarışma sonuçlarına göre; Çınarcık Çok Programlı Lisesi öğrencisi Hatice Baloğlu ve Gazi Mustafa Kemal Sağlık Meslek Lisesi Öğrencisi Hüsna Çakıroğlu birinciliği, Çınarcık Çok Programlı Lisesi öğrencisi Selin Köse ikinciliği, Çok Programlı Lisesi öğrencisi Aykut Özaltın ise üçüncülüğü elde etti.

İlköğretim Okulları arası yarışma sonuçlarına göre; Firuzan Kınal İlköğretim Okulu öğrencisi Nurgül Er birinciliği, Esenköy İlköğretim Okulu öğrencisi Özge Karabaş ikinciliği, Hüdaverdi Aydın İlköğretim Okulu Öğrencisi İrem Naz Deveci ve Çınarcık İlköğretim Okulu öğrencisi Merve Nur Günaydın üçüncülüğü elde etti.

Koru İlköğretim Okulu 3/A sınıfı öğrencileri Beyzanur Başkan, Elçin Başkan, Betül Çiçek ve Öykü Çallı öğrencilerin, İstiklal Marşının 10 Kıtasını şiir olarak okuyan minik öğrenciler, izleyicilerin duygusal anlar yaşamasına ve gözyaşlarına boğulmasına neden oldular.

Yarışmalarda liseler ve ilköğretim okulları arasında ilk 3`e giren öğrenciler, 12 Mart 2010 (Bugün) tarihinde yapılacak "İstiklâl Marşı`nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy`u Anma" programında ödüllendirilecekler.

Yarışmayı kazanan öğrencilerin fotoğraflarını görmek için
tıklayınız.


Haber ve Fotoğraf: Harun ÖZTÜRK


Haber Yorumları

Yorum Yaz

ayşegül er

kış aylarında çınarcık berbat malesef.iş yok.hayat yok.dostluk yok .ofki of.....  

seval özturan

cok güzrlmiş  


Diğer Haberler

TERMAL YALOVA TERMAL TERMAL YALOVA
Çınarcık canlı yayın